Ciężki sprzęt ruszył w teren…

Wakacje nie pozwalają na odpoczynek. Pomimo gorących dni a także wprowadzonego czasowego zakazu przemieszczania się z bronią palną, myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie, zajęli się realizacją wyznaczonych prac.  

Kolejny raz w łowisko, zadysponowano ciężki sprzęt, który pomógł w zaplanowanym zadaniu. Tym razem łowczy koła kol. Janusz Onak, nakreślił wykonanie odwodnienia poletka zaporowego, usytuowanego w przysiółku Wałki-las. W pracach wzięli udział najbardziej doświadczeni myśliwi a także fachowcy od melioracji pól. Nie zabrakło również młodej stażystki, która to pod okiem opiekuna, bacznie wykonywała wskazane zadania.

 

Prace w terenie
Prace w terenie

 

Myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie, w obecnym sezonie uprawiają cztery poletka zaporowe, umiejscowione w różnych częściach łowiska. Uprawa miejsc gdzie żeruje zwierzyna leśna, ma za zadanie powstrzymać migrację zwierząt w pola uprawne. Dzięki poletkom, udało się w istotny sposób zmniejszyć występowanie szkód łowieckich na terenie działania koła. W przyszłości myśliwi z koła „Dzik” planują zagospodarowanie kolejnych terenów pod nowe poletka zaporowe.

(DRz.) fot. J. Onak

 

Powrót.

Comments are closed.