Czerwiec w łowisku

Przełom maja i czerwca to czas intensywnego rozrodu zwierzyny. Część bażantów nadal tokuje, w łowisku zaobserwować można dużo kogutów. Również widoczne są zające, które odbywają kolejne parkoty. Trwają także wykoty saren. Pamiętajmy by nasza obecność w łowisku była jak najmniej uciążliwa dla zwierząt.

Czerwiec to również czas wytężonej pracy gospodarczej. Wybranie starej karmy spod paśników, to obowiązkowa czynności każdego myśliwego. Przy okazji czyszczenia miejsc zimowego dokarmiania zwierzyny, pamiętajmy o remontach i modernizacji zwyżek oraz ambon.

W tym pierwszym letnim miesiącu nie zapominajmy również o potrzebach zintensyfikowania wyjazdów w łowisko. Wskazywane miejsca przez rolników, gdzie najczęściej dochodzi do szkód, powinny być stale monitorowane przez poszczególnych gospodarzy łowisk. Poprzez rozmowę, właściwą komunikację a następnie wybór miejsca na polowanie, możemy skutecznie zmniejszać szkody w rolnictwie. Niewątpliwie nie jest możliwe całkowite ograniczenie szkód, jednakże poprzez systematyczną pracę można spowodować znaczące ich zmniejszenie.

 

Widok z ambony - łowisko Ładna
Widok z ambony – łowisko Ładna

 

Na dzień 8 czerwca wyznaczony został termin treningu strzeleckiego. Udział w corocznym przestrzelaniu broni oraz szkolenie z zasad bezpieczeństwa na polowaniach jest obowiązkiem każdego myśliwego.

W czerwcu polujemy na:

– dziki: odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki,

– sarny kozły,

– lisy, jenoty, norkę amerykańską i szopa pracza

Pełnia księżyca  przypada w dniu 13.06.2014 roku (piątek).

(DRz.) fot. J. Rzepecki

Powrót.

Comments are closed.