Duńczycy w kniei…

Koło Łowieckie „Dzik” w Tarnowie od lat jest w obiekcie zainteresowań zagranicznych myśliwych. Doskonałe warunki do polowania, tradycyjna myśliwska oprawa a także klimat i kuchnia przyciągają dewizowych gości.

W obecnym sezonie, w łowisku koła gościli dwaj myśliwi z Danii. Dla jednego z naszych zagranicznych kolegów było to już dziesiąte polowanie w kole „Dzik”. Myśliwi spędzili na terenie obwodu koła cztery intensywne dni. Męczące podchody a także zasiadki i obserwacje dały efekt w postaci realizacji zaplanowanego odstrzału.

 

Efekt porannej zasiadki

 

Duńscy koledzy nie tylko polowali ale także zwiedzali i poznawali polską kulturę. Uczestnictwo w zorganizowanych polowaniach było dla naszych gości ważnym przeżyciem. Z kraju skąd pochodzą, nie prowadzona jest gospodarka łowiecka na takim poziomie jak właśnie w Polsce. Duńscy koledzy chwalili również naszą działalność w kontekście hodowli zwierząt parzystokopytnych.

 

Integracyjne spotkanie

 

Duńczycy, z podziwem również odnieśli się do naszej polskiej gościnności oraz znakomitej atmosfery. Pobyt zakończyło pożegnalne spotkanie, połączone z wręczeniem upominków oraz pamiątek.

(DRz.) fot. J. Onak

Powrót.

Comments are closed.