„Hubertus” 2015 za nami

W dniu 7 listopada 2015 roku, myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie, obchodzili jeden z najważniejszych dni w sezonie. Obchody dnia św. „Huberta”, które tradycyjnie rozpoczęto uroczystą zbiórką.

Punktualnie o godzinie 8.00, w środku łowiska Pogórska Wola, zaproszeni goście oraz członkowie koła, przystąpili do uroczystych łowów. Doskonała pogoda oraz wysoka frekwencja pozwoliły na odbycie aż 7 długich pędzeń. Jak zawsze emocji nie brakowało, bo to gdzieś lis ominął nagankę, dzikom udało się cofnąć a zając zza rogu obserwował flankę.

 

Przejście na stanowiska

 

Czasami tak bywa, że w polu i „Hubert” podaży a szybkość i celność wynagrodzona zostanie. Po ciekawych pojedynkach, królem polowania został kol. Jakub Ciochoń, który po mistrzowsku, w pełnym biegu pozyskał dorodnego lisa.

Po uroczystych łowach, brać koła zaproszona została do myśliwskiej stanicy, gdzie organizatorzy przygotowali prawdziwą ucztę. Syto zastawione stoły, doskonale skomponowane dania a także wspaniała obsługa, stworzyły atmosferę niespotykanej dotąd biesiady. W Kole Łowieckim „Dzik” to właśnie przyjaźń i koleżeństwo kształtują atmosferę od wielu lat.

 

Uhonorowany Król Polowania
Uhonorowany Król Polowania

 

Myśliwska biesiada
Myśliwska biesiada

 

Biesiada, tańce oraz wspaniała zabawa nie odbyły by się bez olbrzymiego wkładu członków komitetu organizacyjnego tj. kol. Marka Potempy, Jakuba Cichonia, Kazimierza Kozioła, Macieja Morawskiego oraz czuwającego nad prawidłową organizacją kol. Czesława Maliga.

(DRz.) fot. K. Pasek, D. Rzepecki

Powrót.

Comments are closed.