Jesienne prace w Kole Łowickim Dzik

Jesień to okres w którym diametralnie zmienia się sposób polowania. Zaczynają się polowania zbiorowe na które z utęsknieniem wyczekuje wielu myśliwych. Kończy się też okres ochrony upraw rolnych który związany jest z polowaniem na zwierzynę łowną w obszarach polnych a zaczyna się polowanie w terenach zalesionych z wykorzystaniem nęcisk. Jest to dobry czas aby dokonać przeglądu urządzeń łowieckich zlokalizowanych  w terenach leśnych. Wszyscy zdają sobie sprawę z zagrożeń związanych z użytkowaniem niesprawnych urządzeń. W przypadku ambon problem polega na tym że uszkodzeniu ulega najczęściej niewidoczna część podziemna urządzenia. Aby temu zapobiec w Kole Łowieckim Dzik wdrożono oszudlanie ambon które polega na wymianie  w istniejących ambonach drewnianej części podziemnej na wcześniej przygotowane części betonowo metalowe. Zabieg taki pozwala wydłużyć czas użytkowania ambony o kilkanaście lat.

Oszczudlanie ambony Wałki

 

Docelowo Koło zamierza oszczudlić wszystkie ambony a każda nowa jest od razu wykonywana z wykorzystanie szczudeł. W trakcie prac stwierdzono że niektóre ambony mimo dobrego wyglądu stał na przysłowiowe słowo honoru a ich remont udało się zrobić dosłownie w ostatniej chwili.

Naprawa w ostatniej chwili

 

Dla realizacji planów łowieckich niezbędne jest też zgromadzenie odpowiedniej ilości karmy przeznaczonej do wyłożenia na nęciskach. Do tych celów wykorzystuje się w Kole  zboże  i rośliny okopowe.

Przywóz buraków

 

Udało się też nawiązać współpracę z firmami produkującymi soki które to firmy udostępniają odpady powstające po produkcji tych soków.

 

Rozwożenie wysłodków

 

 

(J.O.)  foto  j.onak

Powrót.

Comments are closed.