Kolejne łowy za nami

Niebywałą frekwencją cieszyło się polowanie zbiorowe zorganizowane w górzystych lasach miejscowości Trzemesna. Było to pierwsze polowanie zbiorowe, zorganizowane w Kole Łowieckim „Dzik” w Tarnowie w 2018 roku.

Przy sprzyjających warunkach pogodowych do odprawy przystąpiło 30 myśliwych wraz z zaproszonymi gośćmi. Prowadzący polowanie kol. Janusz Onak, po przywitaniu uczestników odniósł się do kwestii bezpieczeństwa a także wskazał na planowane do pozyskania gatunki zwierząt łownych.

Łowy zorganizowano w przepięknej scenerii pogórza Ciężkowickiego, gdzie usytuowana jest Trzemesna góra, pokryta gęstym lasem. To właśnie polowania w Trzemesnej, uchodzą za wyjątkowe i najbardziej emocjonujące. Nie inaczej było w dniu 7 stycznia 2018 roku, gdzie odbyto pięć długich i trudnych pędzeń. Strome zbocza terenu, jak również długie przejścia dały się odczuć nawet najbardziej wprawionym myśliwym.

 

Na zboczu

 

Polowanie zakończono sowicie zorganizowanym poczęstunkiem. Wgłębi lasu, w otoczeniu przyrody, gospodarze polowania przygotowali myśliwski bigos a także zupę gulaszową. Nie zabrakło również ogniska i pieczonych kiełbasek.

 

Myśliwski poczęstunek

 

Spotkanie zakończono tradycyjnymi opowiastkami, humorystycznymi przekomarzaniami a także anegdotami i wspomnieniami dawnych łowów. Wszystko w koleżeńskiej atmosferze, z poszanowaniem tradycji oraz myśliwskich obyczajów.

(DRz.) fot. D. Rzepecki

Powrót.

Comments are closed.