Kolejne prace na rzecz koła wykonane…

Pomimo urlopowego sezonu, myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie nie odpoczywają. Kolejne zadania w związku z realizacją planu, pozwoliły w ostatnim okresie wykonać szereg prac
w łowisku.

Do pierwszych czynności zadysponowano ciężki sprzęt, albowiem do wykonania zaplanowano wykonanie przepustu umożliwiającego odpływ wody na drodze prowadzącej do ambony w łowisku Wałki Las. Przy dobrym zaplanowaniu zadania, wykonanie przepustu zajęło kilka godzin. Od teraz przejście do ambony będzie łatwiejsze a co ważne urządzenie to będzie częściej wykorzystywane.

Kolejne dni to wykonanie i umiejscowienie nowej ambony, która służyć będzie eliminacji łowieckich szkód. W pracach również wykorzystano specjalistyczny sprzęt, który w trudnym terenie był niezbędny do bezpiecznego ustawienia łowieckiego urządzenia.

 

 

Wykonanie odwiertów pod ambonę

 

Ustawianie łowieckiego urządzenia

 

Należy zaznaczyć, że wszelkie prace wykonywane są przez członków koła w czasie wolnym w ramach prac społecznych. Myśliwi dodatkowo sami zakupują materiał na wszelkie łowieckie urządzenia. W obecnej chwili w Kole Łowieckim „Dzik” w Tarnowie, usytuowanych jest ponad 50 ambon stacjonarnych i kilka przewoźnych. Każda ambona co roku przechodzi przegląd techniczny, stare zniszczone urządzenia są demontowane a w ich miejsce stawiane są nowe.

Ambony myśliwskie służą obserwacji terenu a także skutecznemu wykonywaniu odstrzału zwierząt łownych. Stawiane są najczęściej w miejscach, gdzie występują największe szkody w uprawach rolnych a także w rejonach gdzie dochodzi do kłusownictwa. W ostatnim okresie służą również do wykonywania odstrzałów sanitarnych w związku z walką z Afrykańskim Pomorem Świń (ASF).

(DRz.) fot. J. Onak

 

Powrót.

Comments are closed.