„Lekcja w terenie”

Na zaproszenie myśliwych z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Edmunda Bojanowskiego w Woli Rzędzińskiej, mieli okazję uczestniczyć w zorganizowanej w lesie lekcji przyrody.  

Zajęcia przeprowadzone zostały w dniu 23 października 2018 roku przez myśliwych z koła „Dzik”, którzy umieją połączyć naukę z zabawą na świeżym powietrzu. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak wygląda hodowla zwierząt w łowisku a także jakie obowiązki spoczywają na myśliwych. Uczniowie dowiedzieli się również jak wyglądały kiedyś łowy, kim był św. Hubert i kogo jest patronem.

 

W trakcie zajęc

 

Dzieci zostały oprowadzone „ścieżką dydaktyczną”, gdzie zobaczyły jak wyglądają myśliwskie urządzenia tj. różnego rodzaju paśniki i podsypy. Podczas spaceru nasi goście dowiedzieli się o zwyczajach panujących w lesie oraz o tym jak wygląda zimowe dokarmianie zwierząt. Nie zabrakło licznych pytań a także zainteresowania tym, czym na co dzień zajmują się członkowie koła.

 

Spacer po lesie

 

W trakcie zajęć odbył się również krótki wykład o myśliwskich tradycjach, gdzie na zakończenie zaprezentowano odgłosy wydawane przez zwierzęta.

 

Podsumowanie zajęć

 

Spotkanie zakończyło się ogniskiem i zjedzeniem kiełbasek a wychowawcy i myśliwi snuli dalsze plany współpracy. Bo przecież działalność łowiecka, to również nauka szacunku dla przyrody od najmłodszych lat.

(DRz.) fot. http://www.szpwola.pl/

Powrót.

Comments are closed.