Lipiec w łowisku

Ten wakacyjny miesiąc może przynieść wiele łowieckich przeżyć. W połowie lipca rozpoczyna się ruja saren, daje to niezwykłe możliwości polowania z wabikiem. Polując na dziki uważajmy, aby nie strzelić lochy.

Pamiętajmy, że wybierając się na polowanie, ograniczona wysokimi trawami widoczność, znacząco utrudnia możliwość wykonania bezpiecznego strzału. Nie dajmy ponieść się emocją, spokojnie i powoli obserwujmy to co dzieje się wokół nas. Polując na dziki uważajmy, aby nie strzelić lochy, w pierwszej kolejności strzelamy do warchlaków i przelatków. Choć wprowadzone warunkowe uregulowania, dopuszczają odstrzał loch w lipcu, to jednak podchodźmy do tej kwestii etycznie i z szacunkiem dla wychowującej warchlaki matki.

Lipiec to również czas na przegląd i modernizacje urządzeń łowieckich. Pamiętajmy, że każde łowieckie urządzenie musi być utrzymywane we dobrym stanie technicznym.

 

Budowa nowej ambony w łowisku Ładna
Budowa nowej ambony w łowisku Ładna

 

W letnim okresie nie zapominajmy również o potrzebie zmniejszania szkód łowieckich. Kilku myśliwych z Koła „Dzik” zadanie to wypełniła w bardzo zadowalający sposób.

Zaplanowane prace gospodarcze, których harmonogram jest w zakładce dla myśliwych, czekają na dalszą realizację. Nie wszyscy koledzy wykonali zlecone czynności, których w kole tonie brakuje.

W lipcu polujemy na:

– dziki: lochy*, odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki,

– sarny kozły,

– lisy, jenoty, norkę amerykańską i szopa pracza

* tylko w roku kalendarzowym 2015

Pełnia księżyca  przypada w dniu 2.07.2015 roku (czwartek).

(DRz.) fot.   K. Pasek, J. Ciochoń,

 

 

 

Powrót.

Comments are closed.