Lipiec w łowisku

Ten letni miesiąc może przynieść wiele łowieckich przeżyć. W połowie lipca rozpoczyna się ruja saren, daje to niezwykłe możliwości polowania z wabikiem. Polując na dziki uważajmy, aby nie strzelić lochy.

Pamiętajmy, że wybierając się na polowanie, ograniczona wysokimi trawami widoczność, znacząco utrudnia możliwość wykonania bezpiecznego strzału. Nie dajmy ponieść się emocją, spokojnie i powoli obserwujmy to co dzieje się wokół nas. Polując na dziki uważajmy, aby nie strzelić lochy, w pierwszej kolejności strzelamy do warchlaków i przelatków.

Lipiec to również czas na przegląd i modernizacje urządzeń łowieckich. Pamiętajmy, że każde łowieckie urządzenie musi być utrzymywane we dobrym stanie technicznym. Sporo do wykonania jest również w lesie. Naprawa lizawek a także wymiana starych paśników to kolejne, zaplanowane na lipiec czynności.

 

Podczas prac
Podczas prac

 

W letnim okresie nie zapominajmy również o potrzebie zmniejszania szkód łowieckich. Kilku myśliwych z Koła „Dzik” zadanie to wypełniła w bardzo zadowalający sposób czego efektem jest pozyskanie już przeszło 60 dzików.

W lipcu polujemy na:

– dziki: lochy*, odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki,

– sarny kozły,

– lisy, jenoty, norkę amerykańską i szopa pracza

Pełnia księżyca  przypada w dniu 20.07.2016 roku (środa).

(DRz.) fot. D. Rzepecki

Powrót.

Comments are closed.