Luty w łowisku

Rozpoczyna się ostatni zimowy miesiąc. Dotychczasowa mroźna zima stała się powodem znacznych utrudnień oraz niedogodności. Odczuwalna dla zwierząt, może wyrządzić nam jeszcze sporo niespodzianek.

W lutym zaczynają prosić się już lochy. Byki jeleni gubią poroże a kozły sarny nakładają nowe parostki. W lutym powoli przygotowujemy się do planowej inwentaryzacji. Uważnie obserwujmy gatunki zwierząt łownych, które przemieszczają nasze łowisko. Ten zimowy miesiąc, to także okres wzmożonej działalności kłusowników. Rozstawione wnyki i sidła powodują ogromne straty  a zwierzyna która w nie wpada, ogromnie cierpi.

W lutym mogą jeszcze wystąpić opady śniegu co spowoduje, że  pokrywa śniegu utrudni dostęp do karmy. Pamiętajmy o obowiązku stałego zaopatrzenia naszych podsypów oraz paśników w potrzebne jak na tę porę roku ziarna czy snopki owsa. W chwili obecnej myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie na bieżąco monitorują sytuację w łowisku. W przypadku potrzeby, paśniki są na bieżąco uzupełniane.

 

Paśnik w łowisku koła

 

W lutym polujemy na:

– jelenie szlachetne: byki i cielęta,

– dziki: odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki,

– muflony: tryki,

– tchórze i kuny

– lisy, jenoty, norkę amerykańską i szopa pracza

– piżmaki

– bażanty: koguty,

W lutym pełnia księżyca  przypada w dniu 11.02.2017 roku (sobota).

(DRz.)  fot. D. Rzepecki

Powrót.

Comments are closed.