Maj w łowisku

Ten jeden z najpiękniejszych wiosennych miesięcy, pozwala na przeżycie niezapomnianych wrażeń w łowisku. Myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie w tym niezwykłym czasie, mają sporo zaplanowanych czynności do wykonania.

Do jednych z ciekawszych należy organizacja polowań dewizowych. W połowie maja, do łowiska przyjeżdżają nasi zagraniczni przyjaciele, którym od lat odpowiada atmosfera stworzona przez organizatorów tego wydarzenia.

Polowania na rogacze są jednym z pierwszych w sezonie, umożliwiają myśliwemu kontakt z budzącą się do życia przyrodą oraz dają możliwość przeżycia pierwszych w sezonie łowieckich emocji. Początek okresu przypadający na maj, to czas rozwoju bujnej roślinności, a co z tym się wiąże, wzmożonej aktywności saren.

 

Sarna rogacz w łowisku Wola Rzędzińska
Sarna rogacz w łowisku Wola Rzędzińska

 

W maju budzące wiele emocji są również polowania na dziki. Strzelając uważajmy na lochy. Pamiętamy, że o pomyłkę nie trudno. Cechą rozpoznawczą loch są zostające z zimowej sukni pióra na grzbiecie. Jest to spowodowane laktacją.

Maj to także wytężona praca w łowisku. Przeglądy i modernizacje ambon, prace porządkowe w rejonie domku myśliwskiego a także budowa nowych urządzeń, to przedsmak myśliwskich obowiązków. Nakreślony przez Zarząd Koła harmonogram prac, sprawiedliwie obdzielił każdego członka nowymi zadaniami.

Wykaz z przydziałem wyszczególnionych czynności, został umiejscowiony na stronie koła w zakładce dla myśliwych. Członkowie koła, którzy nie zostali uwzględnieni w zakresie planowanych prac, proszeni są o kontakt z łowczym koła.

Obowiązkowy trening strzelecki przypada na dzień 17 maja (niedziela) o godzinie 9.00 w miejscowości Fiuk.

 

Trening strzelecki - Fiuk 2014 rok
Trening strzelecki – Fiuk 2014 rok

 

W maju polujemy na:

– dziki: odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki,

– sarny kozły od 11.05.

– tchórze i kuny

– lisy*, jenoty, norkę amerykańską i szopa pracza

(*-na terenach w których w ostatnich dwóch latach kalendarzowych dokonano zasiedlenia zająca, bażanta, lub kuropatwy)

W maju pełnia księżyca  przypada w dniu 4.05.2015 roku (poniedziałek).

(DRz.) fot. archiwum

Powrót.

Comments are closed.