Marzec w łowisku

W tym pierwszym wiosennym miesiącu spacerując po lesie możemy natknąć się na lochy prowadzące warchlaki. Pamiętajmy, że każdy zimowy okres powoduje utratę energii zwierząt, które potrzebują spokoju by ją nadrobić. Bez powodu nie niepokójmy naszych leśnych mieszkańców.

W marcu możemy również spotkać pierwsze młode zające. Na terenach, gdzie występują kuropatwy stada zaczynają się rozpadać i łączyć w pary. Byki w drugiej i pierwszej klasie wieku zaczynają zrzucać wieńce. Pod koniec miesiąca starsze kozły zaczynają wycierać parostki a ptaki łowne rozpoczynają toki.

Dłuższe a także cieplejsze dni z pewnością wykorzystane zostaną na prace w łowisku. Przegląd i modernizacje ambon a także budowę nowych urządzeń łowieckich zaplanowano właśnie na marzec. Do wykonania pozostanie również wywóz soli dla zwierząt parzystokopytnych a także porządki w rejonie stanicy koła.

 

Prace w łowisku

 

Marzec to również wytężony, czas dla pracy Zarządu Koła. Podsumowanie wykonanych odstrzałów a także uwzględnienie wyników inwentaryzacji, to pierwszy etap budowy nowego planu łowieckiego. W miesiącu tym podsumowany zostanie również cały gospodarczy rok a także nakreślone zostaną nowe plany prac.

 

W marcu polujemy na:

– dziki: odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki,

– tchórze i kuny

– lisy, jenoty, norkę amerykańską i szopa pracza

– piżmaki

W marcu pełnia księżyca  przypada w dniu 12.03.2017 roku (niedziela).

(DRz.) fot. J. Onak, K. Pasek

Powrót.

Comments are closed.