Myśliwi na uroczystościach dożynkowych

Święto plonów to to dzień, który jest ukoronowaniem trudu i pracy rolników. Szacunek oraz uznanie jakim obdarzeni są rolnicy świadczy o znaczącej ich roli w życiu publicznym. W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć również myśliwych z Tarnowskiej Organizacji Łowieckiej, którzy również starają się wspierać rolników a także pomagać w ochronie upraw rolnych.  

 

Tegoroczne uroczystości odbyły się w dniu 04.09.2022 roku na Jasnej Górze. Uczestniczył w nich Prezydent Polski Pan Andrzej Duda oraz Minister Rolnictwa Pan Henryk Kowalczyk. Polski Związek Łowiecki reprezentował Łowczy Krajowy kol. Paweł Lisiak a tarnowskich myśliwych Łowczy Okręgowy kol. Krzysztof Kokoszka, Prezes Okręgowego Sądu Łowieckiego PZŁ w Tarnowie kol. Maciej Morawski oraz członek Zarządu Okręgowego PZŁ w Tarnowie kol. Janusz Onak.

 

Delegacja z Tarnowskiej Organizacji Łowieckiej
Delegacja z Tarnowskiej Organizacji Łowieckiej

 

Po uroczystej mszy św. myśliwi mieli okazję zwiedzić wystawę, w której mogli poznać bogaty dorobek polskich rolników. Całość zakończono poczęstunkiem, przy którym dysputowano o przyszłości polskiego rolnictwa oraz łowiectwa.

(DRz.)  fot. „Dziennik Zachodni”

Powrót.

Comments are closed.