Myśliwi z Koła „Dzik” pomagają w pracach na strzelnicy

Aktywność członków z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie, widoczna jest również na Strzelnicy Myśliwskiej w miejscowości Fiuk. Za sprawą naszego kolegi Zbigniewa Zaljasia, obiekty zostały wyposażone w nowe pokrycia dachowe.

O potrzebie remontu zadaszeń, kierownictwo strzelnicy zabiegało od kilku lat. Sukcesywnie, niektóre z budynków remontowane były na bieżąco. To jednak nie pozwoliło na właściwe utrzymanie stanu technicznego całej infrastruktury. Za sprawą naszego kolegi Zbigniewa Zeljasia, przyszedł czas na kompleksowy remont zniszczonych pokryć.

 

Układanie więźby dachowej
Układanie więźby dachowej

 

W trakcie prac
W trakcie prac

 

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że kolega Zbigniew Zeljaś, jest również członkiem Komisji Inwestycyjnej przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Tarnowie. Potrzeby remontowe znane mu są więc najlepiej.

 

Kol. Zbigniew Zeljaś wraz z instruktorem oraz strzeleckim oraz opiekunem strzelnicy kol. Januszem Rudką
Kol. Zbigniew Zeljaś wraz z instruktorem strzeleckim oraz opiekunem strzelnicy kol. Januszem Rudką

 

To nie jedyna forma wsparcia strzelnicy, jaka realizowana jest w naszej działalności. Myśliwi z koła „Dzik”, zamierzają bowiem przekazać też darowiznę na potrzeby obiektu. Obecnie trwa zbiórka dobrowolnych wpłat.

Strzelnica Myśliwska usytuowana jest w miejscowości Fiuk. Jest to w pełni nowoczesny obiekt, przystosowany do treningów strzeleckich oraz rozgrywania zawodów we wszystkich myśliwskich dyscyplinach. Obiekt jest własnością Polskiego Związku Łowieckiego. Gościnnie ze strzelnicy korzystają funkcjonariusze Służby Więziennej, Służby Ochrony Kolei oraz Policji.

(DRz.) fot. J. Onak

Powrót.

Comments are closed.