Myśliwi z rolnikami

W Skołoszowie koło Jarosławia w dniach 8-9 czerwca 2019 roku odbyły się III Agro Targi Wschód. Patronat honorowy nad tą imprezą objął : Marszałek Sejmu Marek Kuchciński, Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Nie zabrakło tam Polskiego Związku Łowieckiego gdyż cztery okręgi PZŁ : Rzeszowski, Przemyski, Tarnobrzeski oraz Tarnowski włączyły się z akcja promocyjną mając na względzie iż w obecnej sytuacji dobre relacje z rolnikami są podstawą funkcjonowania PZŁ. Wśród przedstawicieli PZŁ był także członek Koła Łowieckiego Dzik.

 

Targi rolnicze 2019

 

Podczas imprezy na 20 hektarach można było zobaczyć maszyny rolnicze i urządzenia do produkcji rolniczej. Odwiedzający targi rolnicy mogli również poznać ofertę firmy oferujących nawozy czy środki ochrony roślin, a także wziąć udział w seminariach i szkoleniach organizowanych przez Państwowe Instytuty Badawcze. Była wystawa sprzętu wojskowego, zwierząt gospodarskich, zabytkowych maszyn rolniczych oraz pojazdów i urządzeń zabytkowych które kiedyś pracowały w rolnictwie. Przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej zorganizowali pokazy nowoczesnych technologii, w tym łazika marsjańskiego, drukarki 3D, szybowca i bolida Formuły Student.
W tym otoczeniu bardzo dobrze komponowały się namioty PZŁ w których prowadzona była promocja działalności łowieckiej,  Łowca Polskiego oraz przyrody. Szczególnym wzięciem wśród dzieci i młodzieży cieszyły się tablice z głosami ptaków i zwierząt udostępnione przez jedno z nadleśnictw.

 

Promocja Łowca na Agro Targach

 

Dla najmłodszych było  przygotowane miasteczko rozrywki,  a wszyscy zwiedzający targi będą mogli  zobaczyć pokazy sokolnicze, wystawę zwierząt hodowlanych a także wystawę zwierząt dziko żyjących przygotowanej przez Nadleśnictwo.

 

Wystawa zwierząt dziko żyjących  na Agro Targach

 

(J.O.) foto J.Onak

Powrót.

Comments are closed.