Nowe, mobilne urządzenia łowieckie

Pomysłowością oraz niezwykłym inżynierskim kunsztem, wykazali się nasi łowieccy innowatorzy. Należą do nich łowczy koła kol. Janusz Onak oraz myśliwi Zbigniew i Mateusz Zeljaś.

Nasi koledzy, w wolnym czasie skonstruowali dwie ambony przewoźne, które w bardzo szybkim czasie mogą być przemieszczane w dowolne miejsca łowiska. O trudności w ich wykonaniu świadczy choćby fakt, zastosowania fizycznych obliczeń środka ciężkości oraz siły nacisku na oś. Ma to niebywałe znaczenie podczas rozkładania oraz składania urządzenia.

Pomysł stworzenia przewoźnych ambon jest wynikiem ciągłego, niekontrolowanego przemieszczania się populacji zwierząt łownych, głównie dzików. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców w walce ze zwierzętami, które to wyrządzają szkody łowieckie, nasi koledzy postanowili skonstruować nowe, mobilne, przewoźne urządzenia.

 

Montaż urządzenia
Montaż urządzenia

 

montaż ambony dla jednej osoby to kilkanaście minut, dlatego w okresach kiedy dziki wyrządzają największe szkody łowieckie, możemy zawczasu interweniować, przemieszczając urządzenia we wskazane miejsca – podkreśla zalety nowych urządzeń łowczy koła kol. Janusz Onak.

Koło Łowieckie „Dzik” w Tarnowie obecnie jest w posiadaniu dwóch przewoźnych ambon. W przyszłości planuje się wykonanie kolejnej, tak by w całości zabezpieczyć interwencyjne potrzeby koła, związane z odstrzałami zwierząt, które wyrządzają największe szkody w uprawach rolnych.

W przypadku potrzeby wykonania interwencyjnych odstrzałów, związanych z występującymi szkodami łowieckimi prosimy o kontakt kldzik.tarnow@gmail.com .

(DRz.)  fot. D. Rzepecki

Powrót.

komentarze 3

  1. Świetny pomysł. Jaki jest koszt wykonania takiej ambony i czy macie sposób na zabezpieczenie przed kradzieżą?

  2. Koszt zależy jest od wykonania. Na kradzież, nie ma złotego środka. My, cenniejsze ambony monitorujemy fotopułapkami.