Nowoczesna ambona w łowisku koła

Koło Łowieckie „Dzik” w Tarnowie w ostatnim czasie powiększyło ilość ambon usytuowanych w terenie łowiska. Kompatybilne, pasującą do otoczenia urządzenie łowieckie, jest już użytkowane przez myśliwych koła.

Pod koniec sierpnia 2023 roku, myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie mogą cieszyć się nową myśliwską amboną. Urządzenie wyposażone w zamykane okna a także wygodne i funkcjonalne siedzisko, przekazał mieszkaniec łowiska a zarazem myśliwy kol. Marek Rzepka.

przekazana ambona to wynik znakomitej współpracy koła z mieszkańcami. Tym samym dobitnie uwypuklamy potrzebę współdziałania na rzecz rolników a także ochrony przyrody – tak podsumował przekazanie urządzenia Prezes Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie kol. Dominik Rzepecki.

Czas przekazania podsumowano spotkaniem w łowisku, gdzie omawiano kwestię, które nurtują rolników w tym rozprzestrzeniająca się choroba ASF (Afrykański Pomór Dzików) . Spotkanie przy ognisku pozwoliło na rozmowy, dyskurs oraz podsumowanie dotychczasowych poczynań.

 

Koleżeńskie spotkanie
Koleżeńskie spotkanie

 

Potocznie nazwana „ambona” to urządzenie łowieckie służące obserwacji łowiska pod kątem m. innymi możliwości odstrzału dzików, które to wyrządzają szkody w uprawach rolnych. Usytuowana w łowisku Wola Rzędzińska ambona niewątpliwie przyczyni się do ochrony upraw rolnych.

(NP.) fot. arch. koła

 

Powrót.

Comments are closed.