Nowocześnie i ekologicznie w kole „Dzik”

Obecny postęp w kwestiach wykorzystania źródeł odnawialnych spowodował, że myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie jako jedni z pierwszych w tarnowskim okręgu, postanowili połączyć tradycję z nowoczesnością.

Pomysł wykorzystania energii słonecznej do zasilania obiektów koła zrodził się z chwilą wystąpienia groźnego wirusa ASF. To właśnie realizacja wzmożonego odstrzału dzików a tym samym maksymalne wykorzystanie chłodni, spowodowało znaczące obciążenie budżetu koła z tytułu opłat za energię elektryczną, za którą to myśliwi płacą ze  swoich składek.

By zrównoważyć bilans wydatków a tym samym przewidywane koszty, Zarząd Koła podjął starania by zrealizować innowacyjny projekt instalacji paneli fotowoltaicznych. Całość prac została wykonana przez członków koła w szeregach których są wykwalifikowani elektrycy, elektromonterzy a także osoby z kwalifikacjami do odbiorów wszelkich prac instalacyjnych.

 

Prace przy montażu paneli

 

Innowacyjne rozwiązania to także ukłon w kierunku ekologicznego modelu działania koła. Łowiectwo winno łączyć tradycyjne pełnienie funkcji w środowisku a także wykorzystywać nowoczesne możliwości jego ochrony.

(DRz.) fot. Janusz Onak, Wojciech Pacocha

Powrót.

Comments are closed.