Pamięci tym co odeszli…

Coroczną tradycją jest zorganizowana w Starej Jastrząbce uroczysta msza święta upamiętniająca myśliwych, którzy odeszli do krainy wiecznych łowów. Tegoroczna uroczystość odbyła się w dniu 27 kwietnia 2019 roku.

W tym niebywałym wydarzeniu uczestniczyli członkowie Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie, gdzie wraz ze sztandarem reprezentowali naszą myśliwską społeczność. W trakcie uroczystości przywołano zmarłych członków Polskiego Związku Łowieckiego Okręgu Tarnowskiego, gdzie również nie zapomniano o niedawno zmarłych kolegach z koła tj. śp. Stanisławie Milas oraz śp. Dariuszu Milas.

 

Koncelebrowana msza święta

 

Poczty Sztandarowe

 

Uroczysty dzień zakończono spotkaniem przy myśliwskiej strawie. W zadumie wspominano tych co odeszli a także przywoływano myśliwskie historie związane z naszymi kolegami. W atmosferze wzajemności i koleżeństwa biesiadowano i wspominano tych co odeszli. To piękne chwile stanowiące ukłon dla tradycji i łowieckiej przynależności. Ta wspaniała uroczystość, trwa nadal, bo przecież Ci co odeszli żyją w naszych sercach.

(DRz.) fot. J. Onak

Powrót.

Comments are closed.