Polowanie – Wałki

Przy wyjątkowej frekwencji, myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie stawili się na ostatnim w 2018 roku zbiorowym polowaniu. Do odprawy stawiło się aż 30 kolegów wraz z zaproszonymi gośćmi.

Ten niebywały dzień, rozpoczęto myśliwską odprawą połączona z instruktażem bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Całością kierował łowczy koła kol. Janusz Onak. W krótkich słowach skierowanych do myśliwskiej braci, odniósł się do kwestii prawideł podczas oddawanych strzałów. Nie obyło się również bez przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa.

 

Przejście na stanowiska

 

Polowanie przebiegało nader sprawnie. Odpowiednia organizacja a także należyty dryg, pozwoliły na przeprowadzenie kilku bardzo emocjonujących miotów. Wspaniale zgrana naganka a także zręcznie kierujący polowanie, zezwoliły na osiągnięcie wymiernych efektów.

 

Zejście z linii

 

Łowy zakończono uroczystą biesiadą. Gospodarze polowania sprostowali bowiem najbardziej wymagającym. Nie obyło się bez smacznych dań,  humorystycznych opowiastek a także przekomarzań oraz myśliwskich planów.

(DRz.) fot. J. Onak

Powrót.

Comments are closed.