Kolejne prace w obwodzie nr 83

Niemal każdego tygodnia myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie wykonują jakieś czynności w terenie. Po nowo wybudowanych ambonach i paśnikach, przyszedł czas na przygotowanie miejsc pod poletka zaporowe.

W sobotni jesienny dzień, do pracy na rzecz łowiska stawili koledzy z koła. Zaplanowane prace polegały na niwelacji terenu jak również budowie przepustów umożliwiających odpływ wody. Do działań wykorzystano również ciężki sprzęt tj. koparkę oraz samochód ciężarowy z napędem terenowym.

 

W głębokim terenie
W głębokim terenie

 

Nie obyło się bez przygód, gdzie w trudnym i grząskim terenie utknęła nawet koparka. Jej wyciągnięcie zajęło sporo czasu, gdyż na miejsce ściągnąć trzeba było ciężki sprzęt.

 

Trudne prace
Trudne prace

 

Poletka zaporowe uprawiane są w celu minimalizacji występujących szkód łowieckich. Obecnie w Kole Łowieckim „Dzik” w Tarnowie uprawiane są cztery poletka zaporowe. Umiejscowione w rejonach największych upraw, skutecznie zatrzymują zwierzynę poszukującą pokarmu. Poletka uprawiane są w całości ze składek członków koła, ich uprawą zajmują się poszczególni myśliwi.

(DRz.) fot. J. Onak

Powrót.

Comments are closed.