Przegląd i modernizacja urządzeń łowieckich

Wiosenny okres sprzyja wszelkim pracom na świeżym powietrzu. Czas ten wykorzystali również myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie, którzy w czwartkowe słoneczne popołudnie dokonali przeglądu urządzeń łowieckich usytuowanych w terenie.

Prace takie związane są z coroczną wymianą starszych zniszczonych urządzeń a także z przygotowaniem łowiska przed planowanymi polowaniami dewizowymi. To właśnie w połowie maja na tereny koła przyjadą zagraniczni goście, którzy przez trzy dni polować będą w łowisku koła. Polowania dewizowe to doskonała promocja koła i regionu. Zagraniczni myśliwi chętnie popularyzują w swoich krajach pro-ekologiczne inicjatywy praktykowane w Polsce. To właśnie nasz system gospodarowania populacjami zwierząt łownych jest jednym z najlepiej zorganizowanych na świecie. O popularności organizowanych polowań świadczy fakt rezerwacji terminów polowań już rok wcześniej.

 

Kontrola stanu technicznego ambony
Kontrola stanu technicznego ambony

 

Prace polowe to również,  rozlokowanie ambon przewoźnych w miejsca, gdzie zwierzyna leśna wyrządza największe szkody łowieckie. Zarząd Koła w odpowiedzi na sugestie i prośby mieszkańców na bieżąco koryguje miejsca usytuowania tych urządzeń. Dzięki współpracy z mieszkańcami udało się zminimalizować już wiele występujących szkód łowieckich.

 

Dziki w łowisku Wałki
Dziki w łowisku Wałki

 

W przypadkach potrzeby wykonania odstrzałów mających związek z występującymi szkodami łowieckimi informujemy, że istnieje możliwość złożenia stosownego zawiadomienia korzystając ze skrzynki pocztowej koła tj.  kldzik.tarnow@gmail.com .

(DRz.) fot. J. Onak

 

Powrót.

komentarze 3

  1. Nie tylko. Cały model łowiectwa jest dużo lepiej rozwiązany niż w wielu zachodnich krajach.