Przygotowanie łowiska do nowego sezonu

Z chwilą rozpoczęcia wiosny, do ciężkich prac w terenie wyruszyli myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie. Przez kilka dni naprawiono kilkach starych ambon a niektórym zmieniono lokalizację.

Prace wykonywane były przez dwie grupy robocze składające się z myśliwych oraz osób odbywających staż w Kole Łowieckim „Dzik”. Całością kierował łowczy koła kol. Janusz Onak. W dwóch turach wyremontowano cztery ambony, trzy zostały przeniesione w nowe miejsca a jedna z uwagi na zły stan techniczny została zdemontowana.

 

Likwidacja starej ambony
Likwidacja starej ambony

 

Do najtrudniejszych zadań należało przeniesienie jednej z największych ambony umiejscowionej w lasach Trzemesnej. Zmiana miejsca położenia ambony związana była z potrzebą lepszego wykorzystania tego urządzenia. Ma to bezpośredni związek ze zwiększoną migracją dzików, które to przemieszczają się z południowych stron powiatu.

 

Przeniesienie urządzenia łowieckiego
Przeniesienie urządzenia łowieckiego

 

W tym trudnym i niebezpiecznym zadaniu wykorzystano specjalistyczny sprzęt, który został użyczony przez kol. Grzegorza Mądla, od lat wspierającego wszelkie prace w kole.

(DRz.) fot. J. Onak, D. Rzepecki

 

Powrót.

Comments are closed.