Relacja z III rajdu rowerowego „W poszukiwaniu babiego lata”

W dniu 21.10.2017 roku przy lekko zamglonym niebie wyruszyliśmy na rowerach „W poszukiwaniu babiego lata” – relacja uczestników z IPA Tarnów.

Na starcie tegorocznego rajdu stanęło 15 osób. W związku z tym, iż w tym roku chęć udziału zgłosili tylko dorośli osobnicy, podjęliśmy decyzję o znacznym wydłużeniu naszej eskapady. Po krótkim instruktażu odnośnie przestrzegania przepisów ruchu drogowego wyruszyliśmy w drogę. Trasa przebiegała drogą serwisową wzdłuż autostrady A4 w kierunku Nowych Żukowic, a następnie leśnymi duktami, pięknie wybarwionymi przez jesień do m. Stary Jawornik i dalej do m. Czarna. Po krótkiej przerwie, zaopatrzeni w prowiant na ognisko udaliśmy się w dalszą drogę. Teraz już boczną asfaltową drogą, przez m. Żdżary do Stanicy Koła Łowieckiego „Dzik” w Pogórskiej Woli, gdzie czekał na nas myśliwy tegoż koła kol. Paweł Prendota. Tradycyjnie z myśliwską gościnnością powitał nas w swoich progach. Jak zawsze czekało na nas rozpalone ognisko z rusztem, na którym wszyscy uczestnicy rajdu mogli upiec kiełbaskę.

 

W stanicy koła

 

Czas na odpoczynek

 

W miłej atmosferze szukając babiego lata, zakończyliśmy naszą wycieczkę i wszyscy rozjechali się do domów. Przejechaliśmy około 58 km po drogach o różnych nawierzchniach i stopniu trudności. Szczególne podziękowania należą się Pani Marii Zawadzie- Bilik Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej UM Tarnów za ufundowanie gadżetów i nagród dla uczestników oraz dla Dominika Rzepeckiego i Pawła Prendoty z Koła Łowieckiego Dzik za przygotowanie i udostępnienie obiektu. Zakład Przetwórstwa Mięsnego Maria i Krzysztof Kowalscy ze Skrzyszowa swoimi wyrobami zadbali o nasze żołądki. Wszystko zgodnie z Naszą dewizą „Servo Per Amikeco” – „Służyć Poprzez Przyjaźń”.

źródło: www.ipa.tarnow.pl

Powrót.

Comments are closed.