Sierpień w łowisku

W wielu rejonach łowiska, występować zaczyna szczyt sarniej rui. 15 sierpnia, to również początek sezonu na kaczki. Gdzie tylko woda w łowisku, odbywają się pierwsze kacze łowy, czy to z nagonką, czy na zlotach.

Od 4 sierpnia, zmianą Rozporządzenia Ministra Środowiska, będzie możliwe polowanie na wszystkie dziki, nawet przez cały rok.  Któż jednak z etycznych myśliwych podniesie broń do matki otoczonej wianuszkiem warchlaków…? To po prostu nie uchodzi o tej porze roku. Być może osierocone z końcem sierpnia warchlaki, mają szanse przeżyć, ale okupione to będzie zwielokrotnionymi szkodami w polu, bowiem nie wiedzą one jak i gdzie szukać żeru, więc idą na łatwiznę…

Od 21 sierpnia, rozpoczynamy również sezon na jelenie-byki. Choć w łowisku koła ich jak na lekarstwo, to jednak warto wybrać się na zasiadkę by podejrzeć co się dzieje. Jakie byki i w jakich miejscach się kręcą, intensywnie żerując przed zbliżającym się rykowiskiem. Pamiętajmy o zasadach selekcji oraz właściwym wyborze przedziwnej do pozyskania zwierzyny.

Dla myśliwych z koła „Dzik” sierpień, to również czas wytężonej pracy. Zaplanowane do wykonania czynności, nie pozwalają czekać. Remonty, przeglądy a także wszelkie modernizacje, to tylko cząstka realizowanych przez myśliwych koła prac.

 

Prace w łowisku

 

 W sierpniu polujemy na:

– jelenie szlachetne (byki) od 21.08

– sarny kozły,

– dziki: odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki, lochy

– lisy, jenoty, norkę amerykańską i szopa pracza

– piżmaki od 11.08

– kaczki, krzyżówki, cyraneczki, głowienki i czernice od 15.08

Pełnia księżyca  przypada w dniu 07.08.2017 roku (poniedziałek).

(DRz.)  fot. Archiwum koła

Powrót.

Comments are closed.