VII Hubertus Okręgu Tarnowskiego to już historia

Coroczny  Hubertus Okręgu Tarnowskiego w tym roku odbył się w Centrum Polonii w Zespole Dworsko-Parkowym w Brniu koło Olesna. Impreza jest organizowana nie tylko dla myśliwych okręgu tarnowskiego, ale także zaprzyjaźnionych myśliwych z sąsiednich okręgów łowieckich, gości oraz sympatyków łowiectwa i przyjaciół myśliwych. To tradycyjne spotkanie myśliwych skupionych w Polskim Związku Łowieckim, z okazji święta naszego patrona, patrona myśliwych, leśników i jeźdźców, którym jest św. Hubert – powiedział Krzysztof Łazowski, łowczy tarnowskiego okręgu PZŁ. Uroczystość rozpoczęła się od polowej mszy świętej w trakcie której kazanie wygłosił  ks. Jan Ćwik, kapelan okręgu tarnowskiego PZŁ, proboszcz parafii w Starej Jastrząbce.

Msza święta VII Hubertus

 

Msza została odprawiona  w asyście sztandarów kół łowieckich których było ponad 40 w tym sztandar Koła Łowieckiego Dzik  z pocztem sztandarowym który stanowili  Kol. Wojciech Pacocha  Kol. Krzysztof Pasek, Kol. Marek Potempa.

Asysta sztandarów kół

 

Po mszy nastąpiła część oficjalna w trakcie której było wystąpienie Łowczego Okręgowego, wystąpienia zaproszonych gości , odznaczenia członków PZŁ oraz  ślubowanie nowych myśliwych. Miłym akcentem było przekazanie nominacji na  kapelana całego PZŁ które otrzymał myśliwy naszego okręgu ksiądz Sylwester Dziedzic  z parafii Łęg Tarnowski.

Oficjalne wystąpienie Łowczego

 

Po części oficjalnej można było posłuchać muzyki myśliwskiej a także zobaczyć pokazy psów myśliwskich. Dużą atrakcją były namioty wystawowe rozlokowane w części parkowej Zespołu Dworskiego. Wystawiały się tam firmy z branży myśliwskiej i Koła Gospodyń Wiejskich z okolicznych Gmin. Spacer między tymi stoiskami oraz biesiada myśliwska była dla wielu myśliwych z Koła Łowieckiego Dzik uczestniczących w uroczystości okazja do spotkań z kolegami z innych kół i wymiany poglądów na różne tematy łowieckie.

 

(JO.) fot.  J. Onak

Powrót.

Comments are closed.