Wakacyjne prace…

To już kolejna sobota, gdzie myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie, wykonywali prace gospodarcze. Początkiem sierpnia, przeprowadzono sianokosy uprawianego owsa. Skoszona wiecha, posłuży w zimie za uzupełnienie karmy w łowisku.

 

Coroczne „żniwa” są niebywałym wydarzeniem w życiu organizacyjnym koła. Wyczekiwany przez gospodarzy łowisk dzień, choć do łatwych nie należał, przyniósł wiele radości i satysfakcji. Wspólne prace, połączono z dawką humoru, którego w tym dniu nie brakowało.

 

W trakcie prac
W trakcie prac

 

Tegoroczne zbiory okazały się bardzo obfite. Rozpoczęte z samego rana, trwały do późnych popołudniowych godzin. Najbardziej zatwardziali w łowieckich pracach, zostali sowicie nagrodzeni przez gospodarza terenu. Późnym popołudniem zorganizowano bowiem poczęstunek, połączony z podsumowaniem dnia.

 

Na poletku
Na poletku

 

Z wykorzystaniem rolniczych maszyn
Z wykorzystaniem rolniczych maszyn

 

Myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie, od lat uprawiają poletka zaporowe, pole owsa i od obecnego sezonu koniczynę. W kompleksach leśnych, zasadzono również jabłonie, które to służyć mają zwierzętom parzystokopytnym, jako uzupełnienie zimowej diety. Wszystkie prace realizowane są społecznie a koszty utrzymania upraw ponosi koło. Nad całością prac czuwa łowczy kol. Janusz Onak, który jest odpowiedzialny za gospodarkę łowiecką.

(DRz.) fot. K. Pasek

Powrót.

Comments are closed.