Walne już nami..

W tych trudnych i nadzwyczaj dziwnych czasach myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie w dniu 15 lipca 2021 roku uczestniczyli w Walnym Zwyczajnym Zgromadzeniu Członków Koła.

W obliczu pandemii a także sanitarnych obostrzeń, myśliwi z koła „Dzik” spotkali się by uporządkować kwestie ubiegłego sezonu łowieckiego a także nakreślić plany na przyszłość. Niewątpliwie ważnym tematem spotkania było udzielenie absolutorium członkom Zarządu Koła, gdzie jednogłośnie wszyscy jego członkowie mogli cieszyć się poparciem ogółu zgromadzenia.

Spotkanie to również czas na zmiany i „sztafetę pokoleń”. Otóż dotychczasowy Skarbnik koła kol. Janusz Rzepecki, po 23 latach pełnienia tej niezwykle wymagającej funkcji złożył rezygnację. Nie obyło się bez  podziękowań czy też składanych wyrazów uznania. Kolega Janusz Rzepecki otrzymał okolicznościowy upominek a także gratulacje od członków koła.

 

Wręczenie okolicznościowej wiązanki odchodzącemu skarbnikowi kol. Januszowi Rzepeckiemu
Wręczenie okolicznościowej wiązanki odchodzącemu skarbnikowi kol. Januszowi Rzepeckiemu

 

W uzupełniających wyborach, również jednogłośnie, na skarbnika koła wybranym został kol. Paweł Prendota. /Nowemu członkowi zarządu- redakcja strony internetowej życzy sukcesów w nowej funkcji i na łowieckiej niwie/.

Dalsza cześć zgromadzenia to również omówienie planów nadchodzącego sezony łowieckiego jak również wskazania na walkę z Afrykańskim Pomorem Świń (ASF). Z uwagi na ważność kwestii łowczy koła kol. Janusz Onak wskazał, że członkowie koła będą musieli wykonać szereg dodatkowych czynności…

przed nami trudny czas. Od na zależy jakie czynności wykonamy w celu minimalizacji występowania tej niebezpiecznej choroby i czy ASF jest wynikiem przemieszczania się dzików czy też niekontrolowanej migracji świń, spowodowanym komercyjnym rynkiem – wskazał  łowczy koła kol. Janusz Onak.

Całość spotkania dopełniła tradycyjna już myśliwska biesiada. Tym razem okazji do świętowania było wiele… Otóż zmiana stanu cywilnego naszej Diany kol. Anny Onak a także narodziny pociechy kol. Piotra Kupca spowodowały, że spotkanie nabrało prawdziwie rodzinnej atmosfery.

 

Składane gratulacje dianie Annie Onak

 

Przy suto zastawionych stołach, nasza myśliwska społeczność biesiadowała do późnych godzin. Bo myślistwo to współdziałanie – koleżeństwo – i razem spędzony czas…

(DRz.)  fot. K. Pasek

Powrót.

Comments are closed.