Wigilii czar…

Niecodzienne chwile w łowieckim życiu to te, które zostają w naszej pamięci na długie lata. Do takich należy właśnie „myśliwska” wigilia. Zorganizowana zgodnie z tradycją, w niebywałym ukłonem w stronę tradycji, wspólnych więzi oraz koleżeństwa.

Ten wyjątkowy dzień, przy znakomitej atmosferze odbył się w dniu 23 grudnia 2018 roku. Wspólne łowy, w nastrojowym klimacie przebiegały nader emocjonująco. Kilka pojedynków a także wprawne oko i refleks, pozwoliły sowity pokot.

Wigilijne polowanie to również ważne wydarzenie dla najmłodszych nemrodów. Otóż kol. Anna Onak oraz kol. Maciej Chwistek z rąk łowczego koła kol. Janusza Onaka zostali pasowani na Rycerzy Św. Huberta.  

 

Uroczyste pasowanie

 

W tym szczególnym dniu nie obyło się bez okolicznościowych życzeń oraz ciepłych słów. Dla myśliwych były to również wielce wyjątkowe chwile za sprawą odwiedzin wyjątkowego gościa. Gospodarz gminy Pan Marcin Kiwior od lat wspiera naszą łowiecką działalność, związaną z pracą dla mieszkańców gminy Skrzyszów. Nasz gość w swym wystąpieniu, poruszył kwestie podejmowanych przez myśliwych działań związanych z minimalizacją występowania szkód łowieckich a także walki z chorobą dzików ASF, która to już napłynęła w nasze strony.

 

We wspólnym gronie

 

Po tym emocjonującym dniu, łowiecka brać przybyła do gościńca koła. Tam w cieple rozpalonego kominka i prawdziwie świątecznej atmosferze, czekała wigilijna wieczerza. Pieczołowicie przygotowana przez gospodarzy kol. Kazimierza Kozioła oraz kol. Wojciecha Pacochę, w wyjątkowy sposób podkreśliła tradycję prawdziwej polskiej wieczerzy.

Wigilijna biesiada trwała do późnych godzin. Wspólne kolędowanie a także dysputy, anegdoty i opowiastki mogły by trwać wieki. Cóż, jak wszystko co dobre tak szybko mija…

(DRz.) fot. J. Onak, D. Rzepecki

Powrót.

Comments are closed.