Z wizytą w „Dziku”

Wyjątkowi goście, odwiedzili stanicę Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie. Członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Tarnów zdecydowali, że ostatni etap rowerowego rajdu, będzie mieć miejsce w kole „Dzik”.

Dla koła, to wielki zaszczyt gościć emerytowanych i czynnych funkcjonariuszy służb mundurowych wraz z rodzinami. Idea stowarzyszenia IPA, w wielu obszarach jest również zbieżna z działalnością myśliwych. Zasady koleżeństwa, przyjaźni i pomocy, są bowiem naczelnymi zasadami obu stowarzyszeń. Obrazuje to maksyma „Servo Per Amikeco” – „Służyć Poprzez Przyjaźń”.

 

Nasi Goście
Nasi Goście

 

Nasi przyjaciele z Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji, przebywali na terenach koła w ramach rajdu „Odkrywamy uroki Podkarpacia”, który to odbył się w dniu 21 sierpnia 2016 roku. W siedzibie naszego koła, nastąpiło zakończenie, połączone z ogniskiem. Nie zabrakło dysput, opowiastek oraz anegdot. Koło Łowieckie „Dzik” reprezentował kol. Paweł Prendota, który dbał o atmosferę oraz myśliwski klimat.

 

Odpoczynek w łowisku
Odpoczynek w łowisku

 

Jak podkreślił kierownik wycieczki Pan Wacław Serwin, spotkanie było bardzo udane. Za sprawą koleżeńskiego porozumienia z przedstawicielem zarządu koła kol. Dominikiem Rzepeckim, w przyszłości zaplanowano kolejne wspólne przedsięwzięcia. Wszystko to w imię zasady „Służyć Poprzez Przyjaźń”.

Podziękowania dla zarządu koła

(DRz.)  fot. IPA Tarnów

Powrót.

Comments are closed.