Z wizytą w kniei…

Od lat, cieszące się niezwykłą popularnością polowania dewizowe, organizowane są na terenach kół łowieckich działających w tarnowskim okręgu. Jednym z nich jest Koło Łowieckie „Dzik” w Tarnowie, które to rokrocznie gości myśliwych z zachodniej europy.

Przygotowania do komercyjnego polowania trwały od zimy. Szczegółowo zaplanowane czynności, rozpisane na poszczególnych członków, były gwarantem osiągniętego celu. W obecnym sezonie, w łowisku koła gościli myśliwi z Danii. Właśnie w Polsce upatrzyli sobie możliwość przeżycia łowieckich przygód. Czas spędzony w terenie, to nie tylko polowanie ale również poznawanie polskiej kultury, kuchni oraz bogatych obyczajów.

 

W łowisku
W łowisku

 

Duńscy koledzy byli pod wielkim wrażeniem organizacji łowiectwa w Polsce. Chwalili działalność podejmowaną przez koło „Dzik” w kontekście hodowli poszczególnych gatunków zwierząt. Do niewątpliwych sukcesów wiosennego polowania, należało znakomite pozyskanie samców zwierzyny płowej.

 

Myśliwska biesiada
Myśliwska biesiada

 

Duńczycy, z podziwem również odnieśli się do naszej gościnności oraz znakomitej myśliwskiej atmosfery. Zainteresowanie było tak duże, że w przyszłym roku zamierzą przyjechać na dwie grupy.

(DRz.) fot. J. Onak

Powrót.

Comments are closed.