Uwaga! Akcja szczepienia lisów na terenie małopolski

Jak informuje Wydział Ochrony Środowiska magistratu, między 26 września a 5 października na terenie Małopolski będzie przeprowadzona akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepionki zostaną rozrzucone z samolotów, a także wyłożone w lasach.

To kontynuacja akcji z lat ubiegłych. W okresie wykonywania szczepień, a także do 14 dni po tym czasie, zaleca się nie dotykać ani nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa. W przypadku kontaktu ze szczepionką należy natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Nie powinno się wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu. Jeśli zwierzęta domowe miały kontakt ze szczepionką, powinno się zawieźć je do najbliższego lekarza weterynarii, w celu poddania zwierzęcia obserwacji.

Szczegółowych informacji dotyczących szczepienia lisów udziela Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tarnowie – tel. (14) 628-60-90.

/Źródło: UM Tarnowa/

Powrót.

Komentarz: 1