Akcja dokarmiania zwierząt

Zima, która zadomowiła się na dobre, spowodowała znaczące utrudnienie w odnalezieniu pożywienia przez zwierzęta dziko żyjące. Nie zapomnieli o nich myśliwi z koła „Dzik”, którzy w niedzielę 20 stycznia zorganizowali akcję, dokarmiania zwierzyny leśnej. Na zbiórkę stawili się członkowie koła, oraz stażyści, którzy pod okiem starszych kolegów mieli okazję zdobyć potrzebne doświadczenie w pracach przy dokarmianiu zwierząt. Akcja przebiegła bardzo sprawnie, czego zasługą było duże zaangażowanie członków koła, a także możliwość wykorzystania specjalistycznych samochodów terenowych, które mogły dojechać do miejsc wyłożenia karmy w trudny, zasypany śniegiem teren.

Przygotowanie do wyjazdu

Obecnie Koło Łowieckie „Dzik” w Tarnowie utrzymuje na stałe 24 paśniki dla zwierząt parzystokopytnych, oraz kilkadziesiąt podsypów dla bażantów i kuropatw. Za obsługę i bieżące uzupełnianie pożywienia odpowiadają wszyscy członkowie koła, przypisani do opieki nad poszczególnymi podobwodami łowieckimi. Obecnie zwierzęta karmione są specjalnie przygotowanymi na tę okazję snopkami owsa, oraz mieszanką różnego rodzaju zbóż. Zimowy pokarm produkowany jest latem, a koszty z tym związane w całości finansują myśliwi koła.

Uzupełnianie karmy w paśnikach
Powrót.

komentarze 4

  1. Dobra i cenna inicjatywa, ale uważam, że powinniście więcej tych paśników zbudować.

  2. Dzień dobry, czytam Waszą stronę i chcę wyrazić zdanie że jest ona fajnie, estetycznie i ciekawie prowadzona. Macie dużo aktualności. Gratuluje i oby tak dalej. Andrzej.

  3. dzień dobry chciałem sie zapytac czy państwo mi byscie niedali zdiec z magazyno-pasnika tyle ze w srodku bo chodzi mi oto ze chce zobaczyc jak macie pomagazynowane karme?