Ciężkowicki Hubertus

Święto myśliwych okręgu tarnowskiego zorganizowano w dniu 26 września 2015 roku w Ciężkowicach. W tej podniosłej uroczystości nie zabrakło również przedstawicieli z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie wraz z pocztem sztandarowym.

Udział w tak ważnym wydarzeniu to honor, zaszczyt oraz powód do dumy. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż na Ciężkowickim rynku stawiło się aż 34 delegacje z pocztami sztandarowymi kół oraz innych łowieckich organizacji. Uroczystości rozpoczęła koncelebrowana msza święta, po której w asyście strażackiej orkiestry, przemaszerowano pod pomnik św. Huberta. W części oficjalnej, nie zabrakło gratulacji, podziwu dla naszej łowieckiej działalności ale także słów poparcia i wyrazów uznania.

 

Uroczysta msza święta
Uroczysta msza święta

 

Dla członków Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie, chwile te miały szczególnie podniosły charakter. Otóż nasz kolega Wojciech Pacocha został odznaczony brązowym medalem zasługi łowieckiej. Jest to ważne odznaczenie przyznawane za szczególną działalność na rzecz łowiectwa oraz przyrody.

 

Medal kol. Wojciecha Pacochy
Medal kol. Wojciecha Pacochy

 

Po części oficjalnej, zaproszeni goście wraz myśliwymi i członkami rodzin, zasiedli na wspólnej myśliwskiej biesiadzie. Nie obyło się bez tańców, dysput a także humorystycznych opowieści okraszonych myśliwską kuchnią. Smaku dodawały wspaniale skomponowane trunki, których w tym dniu wypadało zakosztować.

 

W trakcie biesiady
W trakcie biesiady

 

Ten szczególny dzień, jakże ważny i starannie przygotowany ukazał, że łowiectwo to działanie poprzez przyjaźń dla dobra wspólnego. Na kolejne tak zacne wydarzenie, przyjdzie nam znów poczekać.

(DRz.) fot. K. Pasek

Powrót.

Komentarz: 1