Dzieciaki z wizytą w „Dziku”

Stanice koła łowieckiego w dniu 5 lipca 2023 roku opanowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Tarnowie. Półkoloniści uczestniczyli w zajęciach ekologiczno-przyrodniczych jakie przygotowali dla nich członkowie z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie.

Tematem przewodnim była ochrona środowiska podczas wakacyjnych wypraw. Dzieci mogły dowiedzieć się jakie prawa obowiązują w lesie i jak należy postępować przebywając w nim. Myśliwi z koła przybliżyli naszym gościom na czym polega ochrona lasu oraz czym jest ochrona poszczególnych gatunków zwierząt. Kwestie łowieckiej działalności przybliżył kol. Czesław Malig, który zorganizował to niezwykłe spotkanie.

Do bardzo ciekawych zajęć zaliczyć należy prelekcję kol. Krzysztof Paska. Nasz „profilaktyk” przybliżył dzieciom jak wygląda codzienna praca myśliwych a także na czy polega łowiecka gospodarka. Kol. Krzysztof Pasek zademonstrował odgłosy zwierząt a także pokazał pozyskane trofea.

 

W trakcie spotkania
W trakcie spotkania

 

Zajęcia edukacyjne
Zajęcia edukacyjne

 

Na na półkolonijne spotkanie przybył również Prezes Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie kol. Dominik Rzepecki, który wskazał na zasady bezpiecznego wypoczynku w lesie a także omówił kwestie związane z odnalezieniem porzuconych zwierząt. Na zakończenie Prezes wręczył uczestnikom półkolonii okolicznościowe upominki. Dzieciaki odwdzięczyły się, przekazując na ręce myśliwych wyjątkowy prezent.

 

Podsumowanie spotkania
Podsumowanie spotkania

 

Prezent od Dzieci dla myśliwych z Koła Łowieckiego "Dzik" w Tarnowie
Prezent od Dzieci dla myśliwych z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie

 

Spotkanie zakończono ogniskiem, gdzie wszyscy uczestnicy półkolonii podsumować ten wspaniały dzień! Nie obyło się bez zabaw, harców oraz wspólnych rozmów. Myśliwska atmosfera towarzyszyła aż do późnych popołudniowych godzin.

(DRz.) fot. SP 23 w Tarnowie, J. Mądel.

 

 

Powrót.

Komentarz: 1