Dzień dobry, kontrola łowiska

W ostatnich dniach strażnicy łowieccy z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie, przeprowadzili działania kontrolne na terenie obwodu nr 83.

Pod lupą strażników znalazły się praktycznie wszystkie tereny dzierżawione przez koło. Działania przeprowadzono na zasadzie penetracji łowiska oraz krótkotrwałych zasiadek i obserwacji. Kilku godzinny objazd, pozwolił na wylegitymowanie trzech podejrzenie zachowujących się osób. Strażnicy łowieccy dokonali również kontroli urządzeń łowieckich oraz stanu ich zabezpieczenia. Podczas objazdu łowiska przeprowadzono również wiele rozmów z mieszkańcami spacerującymi po terenie. Wymieniono uwagi na temat szkód łowieckich a także sposobów ich zmniejszenia. Mieszkańcy wyrażali ogólne zadowolenie z obecności strażników w terenie.

 

Obserwacja terenu w łowisku Trzemesna
Obserwacja terenu w łowisku Trzemesna

 

W Kole Łowieckim „Dzik” w Tarnowie powołanych jest obecnie trzech strażników łowieckich. Ich działalność określa ustawa Prawo Łowieckie oraz wewnętrzne regulacje koła. Do chwili obecnej zespół może pochwalić się zorganizowaniem licznych akcji oraz działań w trakcie których dokonano zatrzymania dziewięciu kłusowników.

(DRz.) fot. D. Rzepecki

Powrót.

Komentarz: 1