„Dzik” charytatywnie…

Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w dniu 10 lipca 2015 roku. Na strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego w miejscowości Fiuk, przeprowadzono bowiem trening strzelecki. Była to nagroda wylicytowana podczas koncertu charytatywnego, który odbył się w Skrzyszowie w dniu 7 lutego 2015 roku.

Inicjatywa powstała początkiem roku, w związku z potrzebą wsparcia dzieci potrzebujących pomocy z terenu gminy Skrzyszów. Więcej o tym wydarzeniu można przeczytać klikając na link:  https://kldzik.pl/?p=4310 .

Trening strzelecki rozpoczęto tradycyjną myśliwską odprawą. Po zapoznaniu się z uczestnikami, instruktorzy wyszkolenia strzeleckiego z Koła Łowickiego „Dzik” w Tarnowie, przeprowadzili zajęcia teoretyczne. Nasi goście zaznajomili się z przepisami obowiązującymi na strzelnicy, jak również poznali budowę broni palnej oraz zasady jej działania.

 

Powitanie uczestników treningu
Powitanie uczestników treningu

 

Szkolenie teoretyczne
Szkolenie teoretyczne

 

W dalszej część treningu, uczestnicy mieli okazję w praktyce wykorzystać przyrządy celownicze w zaplanowanych strzelaniach. Organizatorzy przygotowali bowiem kilka konkurencji z różnego rodzaju broni palnej sportowej oraz myśliwskiej. W treningu przewidziano strzelanie do tarcz, ruchomych celów a także na odległość 100m z wykorzystaniem przyrządów optycznych.

 

Strzelanie dynamiczne z pistoletu
Strzelanie dynamiczne z pistoletu

 

Pod okiem instruktora
Pod okiem instruktora

 

Wydarzenie to, odbyło się również pod czujnym okiem Wójta Gminy Skrzyszów, Pana Marcina Kiwiora. Pan Wójt w swym wystąpieniu, pogratulował pomysłu organizacji przedsięwzięcia, jak również podziękował za wsparcie charytatywnego koncertu.

 

Podsumowanie treningu
Podsumowanie treningu

 

Trening odbył się w świetniej, koleżeńskiej atmosferze. Uczestnicy poza przeszkoleniem strzeleckim, mogli poznać również cele łowieckiej działalności. Spotkanie zakończyło się tradycyjnym myśliwskim ogniskiem, gdzie snuto opowiastki oraz anegdoty.

(DRz.) fot. D. Rzepecki,  K. Podraza-Rzepecka

 

 

Powrót.

Komentarz: 1