I Okręgowy Hubertus Tarnowski

W ramach 90-lecia powstania Polskiego Związku Łowieckiego, tarnowska organizacja łowiecka w dniu 28.09.2013 roku  w Ciężkowicach świętowała obchody dnia  Św. Huberta. Nie bez znaczenia pozostał wybór miejsca, czyli otoczonych pobliskimi pagórkami, lasami oraz pozostałościami po niezwykłych skamienielinach, urokliwych Ciężkowic. Uczestnicy mieli okazję na wyjątkowe, bo przecież pierwsze skupiające wszystkie koła okręgu obchody tego święta. Punktualnie o godzinie 12.00 na Ciężkowickim rynku ustawiły się poczty sztandarowe kół łowieckich okręgu, ochotniczych straży pożarnych, a także innych zaprzyjaźnionych organizacji łowieckich. Następnie po uformowaniu szyku w asyście strażackiej orkiestry, przemarszem wokół rynku udano się na uroczystą koncelebrowaną mszę polową.

 

Poczty Sztandarowe
Poczty Sztandarowe

 

Udział we mszy Swiętej
Udział we mszy Świętej

 

To  niebywałe wydarzenie, wsparli również myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie, którzy liczną grupą przybyli na to święto.

 

Delegacja Koła Łowieckiego  "Dzik" w Tarnowie
Delegacja Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie

 

Myśliwskie  uroczystości to również czas na oddanie czci patronowi myśliwych, leśników i jeźdźców czyli Św. Hubertowi. Jego pomnik został uroczyście odsłonięty, a następnie poświęcony przez duszpasterza myśliwych okręgu tarnowskiego kol. ks. Jana Ćwika.

Odsłonięcie pomnika – film

W tej nadzwyczaj ważnej uroczystości wzięli udział również przedstawiciele władz powiatu tarnowskiego, kierownictwa właściwie terytorialnej struktury lasów państwowych, Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, Zarządu Okręgowego PZŁ w Tarnowie i Krakowie oraz inni zaproszeni goście.

Organizatorzy święta zadbali również o atrakcje towarzyszące temu wydarzaniu. W iście mistrzowskim wydaniu zaprezentowali się jeźdźcy, którzy uświetnili imprezę wspaniałą pogonią za lisem. Wyjątkowa sprawność i umiejętności „konnych” dało niezapomniane wrażenia rzeszy kibicującej publiczności.

Uroczystości hubertowskie  to również czas na dyskusję, polemikę, a także snucie planów na przyszłość. Myśliwi, leśnicy i jeźdźcy przy kuflu zimnego piwa, rozgrzanym ruszczcie oraz podrywającej do tańca kapeli, biesiadowali do późnej nocy. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Na następną tak udaną imprezę zapewne pozostanie nam poczekać dłuższą chwilę…

 

Myśliwska biesiada
Myśliwska biesiada

 

Zarząd Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie dziękuje kol. Markowi Potempie za zorganizowanie zbiorowego przejazdu członków koła.

Powrót.

komentarzy 5