IV Hubertus Okręgu Tarnowskiego

To niebywałe wydarzenie w łowieckim kalendarzu, miało miejsce 9 października 2016 roku. W otoczeniu wzgórz, pagórków oraz lasów, w przepięknym klimacie wczesnobarokowego zamku, myśliwi tarnowskiego okręgu, obchodzili swoje święto.

W tym nadzwyczaj wielkim wydarzeniu, uczestniczyli myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie. Jak co roku, dumnie oraz w pełniej klasie, reprezentowali koło podczas uroczystości. Nie zabrakło Pocztu Sztandarowego, przedstawicieli organów koła oraz poszczególnych myśliwych.

 

Uroczyste wejście na dziedziniec zamku
Uroczyste wejście na dziedziniec zamku

 

Poczet Sztandarowy KŁ "Dzik" w Tarnowie
Poczet Sztandarowy KŁ „Dzik” w Tarnowie

 

Uroczystość rozpoczęła msza święta koncelebrowana. W homilii, ojciec Tadeusz Popiela, nawiązał do tradycji polowań a także dbałości o dobre imię związku. Odniósł się do służby wobec sztandaru oraz etyki i pracy na rzecz przyrody.

W dalszej części uczestnicy mieli okazję obejrzeć widowiskową pogoń za lisem. Oficjalną cześć rozpoczęto na zamku w Nowym Wiśniczu. Wśród myśliwskiej braci nie zabrakło  przedstawicieli administracji państwowej, samorządowej, lasów państwowych, policji oraz zaproszonych gości.

 

W czasie wolnym
W czasie wolnym

 

Dla dwóch kolegów z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie, uroczystość ta miała szczególny charakter. Zostali bowiem wyróżnieni wysokimi odznaczeniami, nadanymi przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich w Warszawie tj;

– kol. Dominik Rzepecki – odznaczony został srebrnym medalem zasługi łowieckiej,

– kol Tadeusz Gbur – odznaczony został brązowym medalem zasługi łowieckiej.

 

Ceremonia wręczenia odznaczeń
Ceremonia wręczenia odznaczeń

 

W trakcie święta degustowano myśliwskie potrawy a także zwiedzano licznie umiejscowione stragany. Całość dopełnił klimat zamku, zwrot w przeszłość oraz nawiązanie do naszej bogatej łowieckiej tradycji.

(DRz.) fot. D. Rzepecki

 

Powrót.

komentarze 3