Jesienne walne z przywitaniem nowego Prezesa ORŁ w Tarnowie!

Do tradycji Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie, należą jesienne spotkania organizowane w formie Walnego Nadzwyczajnego Zgromadzenia. Cieszące się wysoką frekwencją, skupiają najważniejsze kwestie do omówienia przed sezonem polowań zbiorowych.

Tegoroczne walne, odbyło się w dniu 30.09.2017 roku w stanicy koła. Jak nakazuje myśliwski savoir vivre, otwarcia dokonał Prezes Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie kol. Czesław Malig. W ciepłych słowach powitał uczestników zgromadzenia a także uroczyście ogłosił wyjątkową dla społeczności koła informację. Otóż z dniem 28.09.2017 roku, na Prezesa Okręgowej Rady Łowieckiej PZŁ w Tarnowie wybrany został dotychczasowy łowczy Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie kol. Janusz Onak. Nowo wybranemu Prezesowi gratulowano a także życzono siły i wytrwałości na nowym stanowisku. Dla Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie jest to wielki zaszczyt i wyróżnienie!

 

Gratulacje dla kol. Janusza Onaka /pierwszy z lewej/

 

W dalszej części zebrania omówiono najważniejsze w łowieckiej działalności kwestie. Tj. poczynając od eliminacji szkód łowieckich, planie pozyskania, kończąc na podsumowaniu wykonanych, przez członków koła pracach. Bez wątpienia, ostatni okres należał do bardzo pracowitych a wykonane przedsięwzięcia zostały zrealizowane ponadplanowo.

Podczas spotkanie powitano również nowych członków tj. kol. Piotra Kupca oraz Grzegorza Mądla, którzy to decyzją Zarządu Koła przyjęci zostali w jego szeregi.

 

W trakcie obrad

 

Zebranie zakończono wspólną biesiadą, gdzie dyskutowano, żartowano oraz wspominano myśliwskie przygody. Nie zabrakło iście królewskich potraw a przygotowany przez kol. Grzegorza Mądla pieczony dzik, w pełni ukazał tradycję łowieckich uczt. Ponadto na stołach znalazły się inne akcenty myśliwskiej kuchni, o które to  zadbał kol. Ryszard Gryzło.

(DRz.) fot. K. Pasek

Powrót.

komentarze 2