Kolejna ambona w łowisku

Pomimo bardzo gorących dni, plan prac do zrealizowania nie pozwala odpoczywać myśliwym z koła „Dzik”. Kilka dni temu na terenie miejscowości Ładna, za sprawą kol. Marcina Milasa postawiono nową ambonę służącą do obserwacji terenu a także wykonywania odstrzałów na dziki. W pracach związanych z budową oraz postawieniem urządzenia, młodemu nemrodowi pomagali najbardziej doświadczeni członkowie koła. Należy dodać, że każde takie prace wymagają niesłychanej precyzji oraz dokładności. Ambona taka przewożona jest w całości, następnie stawiana jest za pomocą lin przy wykorzystaniu różnego rodzaju wciągarek oraz siły fizycznej.

 

Gotowa ambona
Gotowa ambona

Niestety i tym razem nie obyło się bez przygód, gdyż traktor którym przewożono ambonę ugrzązł w rowie. Wyciągnięcie go na drogę spowodowało sporą stratę czasu. Na szczęście wszystko zakończyło się szczęśliwie a koniec prac uświetniła ciepła strawa przyrządzona przy ognisku. Była to również okazja do rozmowy, dyskusji oraz planowania kolejnych czynności do wykonania, których to w kole nie brakuje.

 

Wyciąganie traktora
Wyciąganie traktora

 

 

Powrót.

komentarze 3

  1. Ciekawe czy ta ambona faktycznie jest tam gdzie pisze. Wiem, że takie ambony są wożone z miejsca na miejsce a zacni członkowie koła opisują jak to pięknie działają i budują nowe.