Kolejna przewoźna ambona

Pachnąca nowością, przetransportowana w specjalnej otulinie, nowa przewoźna ambona jest w już posiadaniu Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie.

Urządzenie skonstruował i wykonał kol Stanisław Placek. Odpowiednio wyważone, dobrane z jak najlżejszych elementów, wyposażone także w stabilizatory, będzie służyć myśliwym koła. Prace nad dziełem trwały kilka miesięcy, jednak na efekt warto było czekać. W końcu takim urządzeniem, mogło by poszczycić się niejedno koło.

Ambony takie nazywany interwencyjnymi. Umiejscawiamy je w miejscach wskazanych głównie przez mieszkających na terenie obwodu koła rolników. Ta jest już trzecia na naszym stanie i będzie wykorzystywana w miejscach, gdzie dziki wyrządzają największe szkody – podsumowuje zalety nowego urządzenia sekretarz koła kol. Dominik Rzepecki.

 

Instruktaż obsługi
Instruktaż obsługi

 

Instalacja ambony to kilka minut. Równie szybko można ją złożyć i przewieźć w inne miejsce. Decyzję o przemieszczeniu urządzenia podejmuje łowczy koła w oparciu o posiadane informację i analizę sytuacji. W przypadku potrzeby wykonania interwencyjnych odstrzałów, Zarząd Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie prosi o informację. Dane kontaktowe podane są na stronie koła.

(DRz.)  fot. D. Rzepecki

Powrót.

Komentarz: 1