Lekcja przyrody z „Dzikiem”

Na zaproszenie myśliwych z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie, do stanicy koła w dniu 8 lipca 2021 roku przyjechały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 23 im. Jana Pawła II w Tarnowie. Nie była to przypadkowa wizyta a prawdziwa lekcja w terenie…

Od wczesnych rannych godzin, myśliwski ośrodek koła stał się miejscem edukacji połączonej z przeprowadzonymi doświadczeniami a także poznaniem „na żywo” zwyczajów panujących w lesie. Głównym pomysłodawca a także inicjatorem „lekcji w terenie” był Prezes Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie kol. Czesław Malig.

 

W trakcie zajęć

 

Podczas kilkugodzinnego spotkania, prócz zwyczajów panujących w lesie, dzieci miały okazje poznać jakie najczęściej gatunki zwierząt przebywają w pobliskich lasach wraz z ich krótką charakterystyką. W kolejnych częściach zajęć, myśliwi wskazywali jak należy zachowywać się w lesie i czego nie robić by ustrzec się kłopotów.

 

Pokaz wykorzystywanych urządzeń

 

Pieczenie kiełbasek

 

Zajęcia zakończono grami i zabawami a także wspólnym pieczeniem kiełbasek. Nasi goście byli bardzo zachwyceni możliwością poznania lasu z bliska a także wspólnie spędzonym czasem wraz z myśliwymi. Dzieci odwdzięczyły się podziękowaniami skierowanymi na ręce Prezesa koła wraz z deklaracją przestrzegania prawideł nauczonych podczas zajęć.

(DRz.) fot. P. Prendota

Powrót.

Komentarz: 1