Lekcja przyrody z „Dzikiem”

Kolejny już raz, myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie, zorganizowali zajęcia edukacyjne dla dzieci. Lekcja przyrody, to cykl pogadanek przeznaczonych dla najmłodszych, mających na celu poznanie tajników z życia zwierząt.

Zajęcia przeprowadzono 12 października 2017 roku, w stanicy Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie. Tym razem myśliwi, gościli dzieci z klas 1-3 ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Tarnowie. Bogaty plan przygotowany przez organizatorów przewidział wiele atrakcji takich jak pogadanka, zwiedzanie lasu czy wspólne ognisko. Ten wyjątkowy dla najmłodszych dzień, rozpoczęto uroczystym przywitaniem a także prelekcją wygłoszoną przez Prezesa koła kol. Czesława Maliga.

Najmłodsi, mogli nauczyć się rozpoznawania podstawowych gatunków zwierząt oraz gatunków drzew. Podczas prelekcji myśliwi zaprezentowali również odgłosy wydawane przez zwierzęta. Kolejna część zajęć, to rozwiązywanie zadań dotyczących łowiectwa. Służyć temu miały, zakupione przez koło materiały edukacyjne w postaci książeczek z ćwiczeniami opracowanymi przez Polski Związek Łowiecki.

 

W trakcie zajęć

 

Niebywałą atrakcją dla naszych gości był również spacer po lesie, gdzie prowadzący opowiadali o tym jak egzystują zwierzęta, co jedzą i jak sobie radzą w zimie. Dzieci, z wyjątkowym zainteresowaniem oglądały ślady tropów a także miejsc, gdzie bytuje zwierzyna.

Spotkanie zakończono ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek. Zajęcia zrealizowano dzięki wielkiemu zaangażowaniu kolegi Wojciecha Mozoły a także pomocy kolegów Grzegorza Mądla, Kazimierza Kozioła oraz Józefa Żurowskiego.

(DRz.) fot. W. Mozoła

Powrót.

Komentarz: 1