Maj w łowisku

Ten jeden z najpiękniejszych wiosennych miesięcy, pozwala na przeżycie niezapomnianych wrażeń w łowisku. Myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie w tym niezwykłym czasie, mają również sporo zaplanowanych czynności do wykonania.

Polowania na rogacze, są jednym z pierwszych w sezonie, umożliwiają myśliwemu kontakt z budzącą się do życia przyrodą oraz dają możliwość przeżycia pierwszych w sezonie łowieckich emocji. Początek okresu przypadający na maj, to czas rozwoju bujnej roślinności, a co z tym się wiąże, wzmożonej aktywności saren.

Na początek sezonu polowań na rogacze, w łowisku swój pobyt zaplanowali zagraniczni myśliwi. Jak co roku nasi duńscy koledzy będą nie tylko polować ale także zwiedzać i poznawać polską kulturę. Z kraju skąd pochodzą, nie prowadzona jest gospodarka łowiecka na takim poziomie jak właśnie w Polsce.

Maj to także wytężona praca w łowisku. Choć częściowo wykonano już przeglądy i modernizacje ambon, to nakreślony przez Zarząd Koła harmonogram prac, sprawiedliwie obdzielił każdego członka nowymi zadaniami.

 

Prace w łowisku

 

W maju polujemy na:

– dziki: odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki,

– sarny kozły od 11.05.

– tchórze i kuny

– lisy*, jenoty, norkę amerykańską i szopa pracza

(*-na terenach w których w ostatnich dwóch latach kalendarzowych dokonano zasiedlenia zająca, bażanta, lub kuropatwy)

W maju pełnia księżyca  przypada w dniu 3.05.2020 roku (poniedziałek).

(DRz.)  fot. archiwum koła

Powrót.

Komentarz: 1

  1. Vi Dansker håber der bliver åbnet så vi kan ses i naturen hilsen John G L Hansen