Mieszkańcy wspierają myśliwych

Nietypowy prezent otrzymali myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie. Nowoczesna ambona służąca do zasiadek i obserwacji, została właśnie oddana do użytku.

Inicjatorem i pomysłodawcą budowy tego urządzenia, jest mieszkaniec łowiska, dla którego myśliwskie sprawy nie są obojętne. Ambona usytuowana została w miejscu, gdzie zwierzyna leśna wyrządza największe szkody łowieckie. Do jej zainstalowania zadysponowano ciężki specjalistyczny sprzęt a same urządzenie wykonywane było przez kilkanaście dni. Efektem tych prac jest ambona, która służyć będzie na długie lata.

 

Przygotowanie terenu
Przygotowanie terenu

 

Montaż urządzenia łowieckiego
Montaż urządzenia łowieckiego

 

to niebywały gest i olbrzymie wsparcie dla naszego koła. Niewątpliwie urządzenie to wpłynie na zmniejszenie szkód wyrządzanych przez zwierzynę łowną w uprawach  – podkreśla łowczy kol. Janusz Onak.

Ambona została również wyposażona w cztery nowoczesne kamery bezprzewodowe, które na bieżąco monitorują teren łowiska. Kamery te mają na celu rejestrację tras przemieszczania się zwierząt a także ujawnianie nielegalnych polowań czy wywozu śmieci do lasu.

(DRz.) fot. J. Onak

Powrót.

Komentarz: 1