Mistrzostwa Małopolski w Wabieniu Drapieżników

Już po raz drugi na terenach tarnowskiego powiatu, odbyły się zawody wabiarzy małopolski. Rozpoczęto je w piątek 17.01.2014 roku uroczystym otwarciem, losowaniem obwodów oraz podprowadzających. 

Pomimo nie sprzyjającej aury oraz silnym wietrze, zawody obyły się zgodnie z planem. W tym niezwykłym przedsięwzięciu uczestniczyło dwunastu najlepszych wabiarzy z małopolskich kół łowieckich. Wśród nich nie zabrakło również przedstawiciela z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie kol. Kazimierza Kozioła. Ideą zawodów była możliwość poznania różnych technik wabienia, dokonania konfrontacji posiadanych umiejętności oraz wymiana doświadczeń wśród uczestników. Próby realizowano o różnych porach. W planie przewidziano wabienie w godzinach popołudniowych, wieczornych oraz rannych.

 

Uroczysty pokot

 

Zmagania wabiarzy zakończono w niedzielę 19 stycznia. Po uroczystym pokocie oraz okolicznościowych przemówieniach zawody oficjalnie zakończono. Niewątpliwie zorganizowany czas dla tej prawdziwej wabiarskiej elity, spowoduje podniesienie poziomu tej trudnej łowieckiej sztuki.

(tekst: Dominik Rzepecki, zdjęcia: ZO PZŁ Tarnów)

Powrót.

komentarze 2