Myśliwi z dziećmi

W Gminie Skrzyszów koło Tarnowa parę lat temu pojawiła się fajna inicjatywa organizacji mundurowego dnia dziecka. W tym roku 1 czerwca odbyła się już V edycja takiego Mundurowego Dnia Dziecka i po raz pierwszy na tym święcie pojawiły się mundury myśliwskie. Koło Łowiecki Dzik w Tarnowie działające na terenie tej gminy przygotował kilkaset porcji gulaszu z dzika. Gulasz tez został osobiście ugotowany przez Prezesa Koła Czesława Maliga i mimo dużej ilości rozszedł się błyskawicznie.

 

Gulasz myśliwski dla dzieci

 

Gulasz serwowany był w namiocie Polskiego Związku Łowieckiego przygotowanym przez Komisji Kultury i sklep PHU „Diana” Lucyny Maniawskiej. W tym namiocie przygotowano wystawę broni, tablice z głosami ptaków i zwierząt, przyrodnicze koło fortuny z niespodziankami, kolorowanki i inne atrakcje.

 

Stoisko PZŁ w Skrzyszowie

 

Dużym zainteresowaniem cieszyły konkursy z zakresu wiedzy o przyrodzie. Głównym animatorem tych konkursów został Prezes naszego Koła a dużą satysfakcje sprawiało mu wręczanie dzieciom symbolicznych nagród za prawidłowe odpowiedzi

 

Głosy ptaków 2019

 

Na piknik przybyły całe rodziny, aby wspólnie z najmłodszymi spędzić czas i świętować ten Dzień Dziecka. W tym roku atrakcji nie brakowało, przygotowano je zarówno dla najmłodszych, jak i dla najstarszych. Wśród nich hit – akrobacje samolotów czy pokaz odbicia antyterrorysty. Wójt Gminy Skrzyszów Marcin Kiwior osobiście na stoisku podziękował członkom Koła Łowieckiego Dzik w Tarnowie za udział i wyraził nadzieję że obecność myśliwych na takim pikniku stanie się tradycją na przyszłe lata.

 

Dzień Dziecka w Skrzyszowie

 
 
(J.O.) foto J.Onak

Powrót.

Komentarz: 1