Myśliwski Bal w „Tropie”

W sobotę 30 stycznia 2016 roku, w karczmie u „Królevica” w Czarnej, zorganizowany został I Bal „Tropowca”. Wspaniały pomysł kultywowania noworocznych bali, przeniesiony z tradycji międzywojennej, to zasługa Zarządu Koła Łowieckiego „Trop” w Dębicy.

Punktualnie o godzinie 18.30, rozpoczęto niezwykłą myśliwską biesiadę. Otwarcia balu dokonał łowczy koła kol. Dariusz Kisielewski. Nie zabrakło ciepłych i serdecznych słów skierowanych do zaproszonych gości. Znakomicie przeprowadzona narracja, przeplatana myśliwskim humorem, pozwoliła przenieść się w czasie, do prawdziwych zabaw z przed lat. Nie zabrakło wyjątkowych gości, wśród nich przedstawicieli samorządu, władz okręgowych PZŁ, wspaniałych kolegów z koła „Trop” a także myśliwych z ościennych kół łowieckich. Koło Łowieckie „Dzik” w Tarnowie, reprezentował kol. Dominik Rzepecki wraz z małżonką.

 

Otwarcia dokonuje kol. Dariusz Kisielewski
Otwarcia dokonuje kol. Dariusz Kisielewski

 

Fantastycznie zorganizowana zabawa, to również zasługa znanego kwintetu muzycznego prowadzonego przez myśliwego kol Ryszarda Marka. Specjalnie przygotowany repertuar, zadowolił nawet najbardziej wymagających amatorów tańca.

W trakcie balu, wykonanymi na tę okazję medalami „Tropowca”, odznaczono zasłużonych w działalność koła kolegów. Nie zabrakło niespodzianek, bo jak przystało na prawdziwy bal, uczestnicy mięli okazję wziąć udział w loterii fantowej. Przeprowadzona na wesoło przez kol. Dariusza Kisielewskiego, nie pozwoliła nikomu opuścić tego miejsca, bez upominku.

 

W trakcie balu
Uczestnicy zabawy

 

W trackie balu
W trackie balu

 

Bal „Tropowca” trwał do białego rana. Zorganizowany we wspaniałym myśliwskim klimacie, przy koleżeńskiej atmosferze, na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

(DRz.) fot. K. Kisielewska, K. Nowak

Powrót.

Komentarz: 1